NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ
24 MARCA 2024
- Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom wczorajszej Drogi Krzyżowej na Święty Krzyż. Cieszę się, że było wiele rodzin, nawet z maleńkimi dziećmi.
- Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św.
- Procesja z palmami rozpocznie się na Rynku o 11.40
- Różaniec dziś o 17.00, w pozostałe dni wg programu liturgii.
- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.30
- Serdecznie zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej „Cokolwiek mnieście uczynili” przygotowane przez naszych parafian, o godz. 19.00. Będzie to kontynuacja losów rodziny Ulmów. Misterium będzie wystawione w 80 rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionej rodziny.
- Adoracja Najświętszego Sakramentu, będzie od poniedziałku do środy, przez godzinę od zakończenia ostatniej Mszy św.
- Nowenna do Ś Michała Archanioła we wtorek w czasie Mszy św. o 17.30
- Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w czasie Mszy ś o 17.30
- Chorych odwiedzimy w środę od 8.00
- Spowiedź przedświąteczna w środę od 16.00 do 17.30.
TRIDUUM PASCHALNE:
- WIELKI CZWARTEK – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00, przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja nieco dłuższa – do 24.00
- WIELKI PIĄTEK – adoracja wg programu, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 r. życia do końca, natomiast post od 18 do 60.
- Droga Krzyżowa z Dankowa o 16.15, Obrzędy Wielkiego Piątku o 18.00. Przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i czuwanie do 24.00. W czasie Drogi Nowenna do Miłosierdzia Bożego i różaniec.
- WIELKA SOBOTA – święcenie pokarmów: godz. 10.oo – Słopiec, Brzechów, godz. 10.15 – Kranów, Niwy, godz. 11.oo – 13.oo co pół godz. w Kościele.
- Nowenna do Miłosierdzia Bożego i różaniec o 18.15
- Liturgia światła i Msza św. o 19.00, adoracja do Rezurekcji
- NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – Rezurekcja o 6.00, potem jak zwykle.
- Ofiary kwiaty do Grobu Bożego: Maria Król 100, Barbara Sodel 100, Maria Godek 200, Jolanta Ostrowska 100, KŻR Grażyny Samburskiej 200,
- Baranki wielkanocne są do nabycia w Zakrystii.
- Przyjmujemy zapisy chorych, których odwiedzimy w Wielkim Tygodniu.
- Intencje modlitw w tym tygodniu:
- – o dobre przygotowanie do Triduum Paschalnego
- – o otwarcie serca i umysłu na Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa
PROGRAM CZUWANIA W WIELKIM TYGODNIU:
WIELKI CZWARTEK
godz. 18.oo – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej.
bezpośrednio po Mszy do godz. 20.oo – Dalmarianki.
godz. 20.oo – 21.oo – Margaretki.
godz. 21.oo – Apel Jasnogórski.
bezpośrednio po Apelu do godz. 22.oo – Domowy Kościół.
godz. 22.oo – 24.00 – Wspólnota „Droga na Syjon”
WIELKI PIĄTEK
od godz. 9.oo do 14.oo – Róże Żywego Różańca
9.oo – 10.oo – Daleszyce
10.oo – 11.oo – Wójtostwo, Danków
11.oo – 12.oo – Niwy
12.oo – 13.oo – Słopiec, Kranów
13.oo – 14.oo – Brzechów
godz. 16.15 – Droga Krzyżowa z Dankowa przez Wójtostwo
(Nowenna do Miłosierdzia Bożego, Różaniec)
godz. 18.oo –Obrzędy Wielkiego Piątku.
godz. 20.oo – Gorzkie Żale (3 części)
godz. 21.00 – Adoracja indywidualna.
godz. 22.oo – Schola młodzieżowa i młodzież.
godz. 24.oo – Zakończenie Adoracji.
WIELKA SOBOTA
Poświecenie pokarmów
godz. 10.oo – Słopiec, Brzechów
godz. 10.15 – Kranów, Niwy
godz. 11.oo – 13.oo co pół godz. w Kościele.
od godz. 13.oo do 15.oo – Sprzątanie Kościoła.
godz. 15.oo – Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
od godz. 15.3o do 18.3o – Adoracja indywidualna.
godz. 18.3o – Różaniec.
godz. 19.00 – Liturgia Wielkiej Soboty.
od godz. 20.3o do 6.oo – Mieszkańcy Daleszyc – ulicami:
od godz. 20.3o do 21.30 – ul. Mickiewicza
od godz. 21.3o do 22.30 – ul. Kilińskiego i Żeromskiego
od godz. 22.3o do 23.30 – ul. Reja, Mała, Chopina, Świętokrzyska
od godz. 23.3o do 24.30 – ul. Kościuszki
od godz. 24.3o do 1.30 – ul. Spacerowa, Zielona Polna, Rejtana
od godz. 1.3o do 2.30 – ul. Sienkiewicza
od godz. 2.3o do 3.30 – ul. Kościelna, Plac Staszica, Moniuszki Paderewskiego
od godz. 3.3o do 4.30 – ul. Plac Cedry, Wigury, 3-go Maja, Ściegiennego
od godz. 4.3o do 5.30 – ul. Głowackiego, Błonie, Zakościele