WSPÓLNOTA MODLITEWNA „DROGA NA SYJON”

Wspólnota Odnowy Życia w Duchu Świętym pw. św. Michała Archanioła
w Daleszycach jest owocem dwóch seminariów:
– pierwsze Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym odbyło się w dniach 19.X.2012r. – 14.XII.2012r. w Kielcach, prowadził je ksiądz Andrzej Drapała.
– drugie Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym przebiegało w dniach 21.II.2013r. – 25.IV.2013r. w Kielcach u Ojców Kapucynów.
W seminariach brało udział kilkanaście osób z naszej parafii wraz z opiekunem wspólnoty, księdzem Denisem Żółteckim.

W dniu 2 maja 2013r. grupa modlitewna Odnowy Życia w Duchu Świętym pw. św. Michała Archanioła przy parafii w Daleszycach rozpoczęła działalność.
Spotkania poprzedzone są mszą świętą w każdy czwartek o godzinie 17.30 w porze zimowej, a w porze letniej o 17.00. Po mszy świętej wspólnota licząca około 40 osób, w tym 11 animatorów, uwielbia Pana Jezusa. Podczas mszy świętej i w trakcie spotkania posługuje diakonia muzyczna, do której należy 10 osób. Przed każdą mszą świętą o godzinie 17.00 w salce przykościelnej grupa animatorów wraz z kapłanem modli się wstawienniczo za osoby, które proszą o modlitwę.
Spotkania modlitewne podzielono tematycznie na 4 grupy:
– pierwszy czwartek miesiąca – konferencja na temat rozważanego Słowa Bożego, medytacja Słowa Bożego w małych grupkach;
– drugi czwartek miesiąca – modlitwa wstawiennicza na różańcu oraz modlitwa wstawiennicza z nałożeniem rąk;
– trzeci czwartek miesiąca – modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem;
– czwarty czwartek miesiąca – spotkania w małych grupkach dzielenia na temat konferencji przygotowanej przez księdza i Słowa Bożego, którego dotyczyła konferencja.

Nasza wspólnota praktykuje post w intencjach podanych przez Kościół oraz w osobistych intencjach. Wyjeżdżamy na koncerty religijne, koncerty uwielbienia, seminaria, szkolenia, warsztaty, rekolekcje wakacyjne.

Jesteśmy młodą, dwuipółletnią wspólnotą, ale widzimy ogromne pragnienie Ducha Świętego wśród nas, potrzebę obecności Ducha Świętego oraz potrzebę wzywania Go i wołania do Niego.
Jednocześnie zapraszamy każdą osobę, która pragnie pogłębić swoje życie duchowe, budować osobistą relację z Jezusem, każdego, kto poszukuje spełnienia, prawdziwego szczęścia, pokoju, który pochodzi tylko od Jezusa. Święty Augustyn powiedział „Niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Bogu”.