III NIEDZIELA ZWYKŁA , rok B

III  NIEDZIELA ZWYKŁA

24 STYCZNIA 2021

1. Dzień seminaryjny, modlitwą i ofiarą wspieramy nasze Seminarium Duchowne, prosząc o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii.
  2. Dziś Niedziela Słowa Bożego.
  3. Różaniec codziennie  o 17.00, w dni świąteczne o 17.30
  4. Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła w poniedziałek, kończy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  5. Rocznica święceń biskupich Jana Piotrowskiego przypada w poniedziałek.
  6. Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa we wtorek.
  7. Nowenna do Św. Michała Archanioła we wtorek o 17.30.
  8. Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa, wcześniej wikariusza w naszej parafii, w środę.
  9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30
  10. Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła w czwartek.
  11. Proszę, by Róże Różańcowe i wszyscy modlący się na różańcu ofiarowali Tajemnicę ukoronowania Matki Bożej na Królową Nieba i Ziemi, w intencji Koronacji Obrazu naszej Matki Bożej, także o różne formy postu.
  12. Rozpoczynamy prezentację parafii, które kiedyś stanowiły część naszej parafii. I tak najstarsza wzmianka dotyczy parafii Cisów ( w 1356 r. włączona do Daleszyc). Ks. Tomasz przedstawi tę parafię w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Kolejną parafią będą Bieliny.
  13. Kolęda w tym tygodniu: (zmieniamy trochę harmonogram i dlatego zapisy mogą być do ostatniego dnia). Mickiewicza, pole, Chopina, Rejtana i Żeromskiego, wt. Sienkiewicza Blok i Dom Nauczyciela, śr. Kościuszki, Zielona, Polna. czw. Kilińskiego, pt. Plac Staszica, Reja, Mała, Grottgera, Paderewskiego, Moniuszki, sb. Plac Cedry, Wigury, Głowackiego, Błonie, 3 Maja. Od przyszłej niedzieli przyjmujemy zgłoszenia dodatkowe, bez określania terminu.  Kolędę rozpoczynamy od 9.00.
  14. Będziemy tylko w tych domach, które zostały zgłoszone. Bardzo proszę nie zapraszać tam gdzie nie było zgłoszenia. Nie chcemy nikogo narażać na kłopoty, także i księży.  Bp zaleca krótki czas odwiedzin. Modlitwa, błogosławieństwo. W wyznaczonych dniach zapraszamy mieszkańców określonej części wioski lub ulicy na Mszę św. o godz. 17.30 w ich intencji. Będzie można wówczas złożyć ofiarę, ale prosimy o nazwisko i adres.
  15. Mamy wstępny projekt ołtarza, wydaje się być dobry, ale wymaga jeszcze trochę pracy.
  16. Wycinamy drzewa, które rozwalają mur cmentarny.
  17. Ktoś zniszczył tablicę informacyjną przy studni. Czekamy na naprawę.
  18. Ofiary na prace w kościele: 4x an. 200, 4x an. 100, Marian Kosakiewicz 300, Grzegorz i Michał Pietrzyk z Kranowa 200,
  19. – za wszystkie prace, ofiary, modlitwy serdeczne Bóg zapłać.
  20. Gregorianka + Janiny Dziurskiej będzie w Domu XX Emerytów od dziś.
  21. Intencje modlitw w tym tygodniu:
  • – o łaskę zdrowia dla wszystkich naszych parafian
  • – w intencji wszystkich prac w kościele i problemów z nimi związanych
  • „Dane osobowe zawarte w ogłoszeniach parafialnych i zamieszczone na internetowej stronie parafialnej podane są za zgodą osób”