V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, rok B

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 MARCA 2024

1. Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski został Ks. Abp Tadeusz Wojda pochodzący z niedalekiej Kowali. Był obecny na Koronacji naszej Matki Bożej.
  2. Dziś zmiana godzin liturgii popołudniowej i tak różaniec o 15.00, Gorzkie Żale o 15.30, Msza św. o 16.00. Zmiana wynika z Finału pieśni i poezji wielkopostnej, który rozpocznie się o godz. 17.00.
  3. Młodzież i ministranci po każdej Mszy św. będą sprzedawać palmy wielkanocne.
  4. Różaniec dziś o 15.00, w pozostałe dni wg programu liturgii.
  5. Triduum modlitw do Św. Józefa w czasie ostatniej Mszy św. lub adoracji wieczornej, podobnie nowenna modlitw.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu, będzie od poniedziałku do piątku, przez godzinę od zakończenia ostatniej Mszy św.
  7. Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP we wtorek, odpust w parafii Bieliny.
  8. Nowenna do Ś Michała Archanioła we wtorek w czasie Mszy św. o 17.30
  9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w czasie Mszy ś o 17.30
  10. Przyjmujemy jeszcze zapisy na Drogę Krzyżową na Święty Krzyż w najbliższą sobotę. Wyjazd z parkingu o godz. 18.00, nieco wcześniej niż zwykle, ponieważ zaproponowano nam odprawienie Mszy św. po dojściu do Sanktuarium.
  11. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową czyli Męki Pańskiej. Palmy będziemy święcić w czasie każdej Mszy św. natomiast procesja z palmami będzie z Rynku i rozpocznie się o godz. 11.40.
  12. Również w Niedzielę Palmową o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej „Cokolwiek mnieście uczynili” przygotowane przez naszych parafian. Będzie to kontynuacja losów rodziny Ulmów. Misterium będzie wystawione w 80 rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionej rodziny.
  13. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
  • Drogi Krzyżowe: – dla dzieci w czwartki o 16.00, dla dorosłych w piątki o 16.30 (różaniec o 16.00)
  • Gorzkie Żale w niedziele o 17.30, różaniec o 17.00
  1. Ofiary kwiaty do Grobu Bożego: KŻR Marii Kosela – 100, KZR Teresy Kamińskiej 100, KŻR Marii Kraj z Brzechowa 150, 2x an. 100,
  2. Dziś ostatni dzień zapisów na pielgrzymkę autokarową do Włoch w dniach od 25 kwietnia do 4 maja. Informacje i zapisy u Ks. Adama.
  3. Baranki wielkanocne są do nabycia w Zakrystii.
  4. Przyjmujemy zapisy chorych, których odwiedzimy w Wielkim Tygodniu.
  5. Intencje modlitw w tym tygodniu:
  • – o dobre przeżycie Wielkiego Tygodnia
  • – dziękczynna za wszystkie zwycięstwa nad naszymi słabościami.

INTENCJE SZCZEGÓŁOWE NA KAŻDY DZIEŃ NOWENNY:

16 marca – o odnowienie wiary każdego z nas, aby prowadziła ona do umocnienia ducha nas i naszych rodaków

17 marca – o pojednanie narodowe, mądrość dla rządzących i solidarność społeczną

18 marca – o zachowanie pokoju i bezpieczną przyszłość dla Polski

19 marca – o odczytanie prawdziwej roli mężczyzny i kobiety w małżeństwie oraz trwałość  rodzin

20 marca – o siłę i odwagę dla młodych w odkrywaniu wiary i życiowego powołania

21 marca – o światło Ducha Świętego dla Polaków, byśmy kierowali się zawsze dobrem Ojczyzny

22 marca – o prawdę i odpowiedzialność za słowo w przestrzeni medialnej, także w mediach społecznościowych

23 marca – o szacunek i język dialogu w przestrzeni publicznej

24 marca – o pełną ochronę prawną życia dzieci nienarodzonych.

Modlimy się za wstawiennictwem Św. Andrzeja Boboli i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.