XX NIEDZIELA ZWYKŁA, rok C

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

14 SIERPNIA 2022

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali posiłki dla pielgrzymów lubelskich, państwu Kosakiewiczom za ofiarowane „jagodzianki”
  2. Msza św. we 78 rocznicę akcji „Burza” oraz „dożynkowa” będzie dziś na Rynku o 15.00.
  3. Różaniec codziennie o 17.30
  4. Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej) jutro. Msze św. jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo ziół i kwiatów w czasie każdej Mszy św. Jest to rocznica „Cudu nad Wisłą” w 1920 roku.
  5. Nowenna do Św. Michała Archanioła we wtorek o 18.00.
  6. Św. Jacka, prezbitera w środę.
  7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 18.00.
  8. Rocznica śmierci Ks. Bpa Mieczysława Jaworskiego przypada w piątek.
  9. Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła w sobotę.
  10. Ofiary na kościół: 3x an. 100, Róża Marii Zgrzebnickiej 300, 4x an. 200, an. 500,
  11. Ofiara na Stację Drogi Krzyżowej – 4500, – an.
  12. Dziękuję serdecznie p. Jerzemu Kosmali za ofiarowane kwiaty oraz p. Teresie Dudzik za ofiarowane warzywa.
  13. Serdecznie dziękuję za wszelkie modlitwy, prace i ofiary .
  14. Pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Strachocinie organizuje Koło Radia Maryja dniu 27 sierpnia. Zapisy u p. Celiny lub w Zakrystii.
  15. Przyjmujemy już intencje Mszy św. na przyszły rok. Kartki składamy w Kancelarii, natomiast odbieramy w Zakrystii. Można już odebrać część kartek w Zakrystii.
  16. Festyn Dożynkowy będzie w przyszłą niedzielę w Ociesękach od 13.15.
  17. Przygotowujemy się do konserwacji ambony. Mamy już zapewnione pomieszczenie na elementy ambony, natomiast poszukujemy mieszkania dla 4 konserwatorów. Nie musi być łóżek, ponieważ mają swoje. Część ambony zabiorą do Krakowa, ale część będzie trzeba konserwować na miejscu. Kolejnym przedmiotem konserwacji będzie balustrada chóru.
  18. Przyjmujemy złom elektryczny i elektroniczny.
  19. Intencje modlitw w tym tygodniu:
  • – dziękczynna za wszelkie dobre plony naszej pracy
  • – za rodziny z problemem alkoholowym
  • „Dane osobowe zawarte na stronie Internetowej naszej parafii, podane są za zgodą osób.”