I NIEDZIELA ADWENTU , rok B

I NIEDZIELA ADWENTU

29 LISTOPADA 2020

1. Adwent jest przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i na powtórne przyjście Jezusa.
  2. W okresie Adwentu roraty codziennie o 6.00, dla dzieci o 17.30
  3. Świece bożonarodzeniowe można nabywać w zakrystii w cenie 5,00 za małą i 12 za dużą.
  4. Rekolekcje prowadzi Ks. Grzegorz Stachura. We wtorek, na zakończenie rekolekcji złożymy ofiarę dla rekolekcjonisty.
  5. Transmisja online rekolekcji adwentowych z naszej parafii, niedziela godz. 12.00, poniedziałek i wtorek godz. 18.00.
  6. Różaniec codziennie  o 17.00, w niedziele o 17.30
  7. Św. Andrzeja Apostoła w poniedziałek. Jest to dzień Imienin Ks. Bpa Andrzeja Kalety.
  8. Nowenna do Św. Michała Archanioła we wtorek wieczorem.
  9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę wieczorem.
  10. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej krótkie zebranie z rodzicami dzieci, które przystąpiły już do pierwszej komunii świętej, którzy zobowiązali się otoczyć modlitwą różańcową swoje dziecko.
  11. Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera w czwartek. Jest to I czwartek m-ca, adoracja w intencji nowych powołań kapłańskich będzie wieczorem.
  12. I piątek m-ca, spowiedź rano od 5.30 do 6.00 i po roratach oraz wieczorem od 16.00.
  13. Nie możemy jeszcze odwiedzać chorych.
  14. Św. Barbary w piątek, jest to dzień odpustu w parafii w Górnie.
  15. Adoracja nocna Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek o 22 i zakończy w sobotę o 5.55.
  16. I sobota m-ca, procesja maryjna po Mszy św. wieczornej.
  17. Z informacji jakie otrzymałem z Kurii, Św. Mikołaj przyjedzie do nas w przyszłą niedzielę o 8.30.
  18. Kalendarze, broszury o Św. Rafale są do nabycia w zakrystii.
  19. Ofiary na prace w kościele: an. 100, 4x an. 200, Ewa Kwiecień z Pl. Cedry 700,
  20. – za wszystkie prace, ofiary, modlitwy serdeczne Bóg zapłać.
  21. Proszę nie wpłacać pieniędzy za Msze św. lub wypominki na konto parafialne, chyba, że ktoś nie może inaczej z racji odległości lub innych uzasadnionych racji.
  22. Ukazał się nowy numer „Zwiastuna”
  23. Zakończyły się „Porozumieniem” pertraktacje z EkoEnergią. Tuż po rekolekcjach, rozpoczynamy demontaż wylewki pod posadzkę. Najpierw będzie to połowa kościoła, a później reszta. Po tych pracach zostanie położona warstwa izolacyjna, instalacja ogrzewania podłogowego i wylewka pod posadzkę marmurową. Bardzo proszę o modlitwę w intencji wszystkich prac w kościele.
  24. Medaliki dla dzieci z kl. III będą poświęcone w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia o 18.00 i w tym czasie będzie również rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego pt.

Matko Boża Daleszycka – módl się za nami .

1. Msza św. gregoriańska + Piotra Mochockiego będzie w Górnie od 5 grudnia.
  • Intencje modlitw w tym tygodniu:
  • – o otwarcie naszych domów dla Jezusa
  • – o uporządkowanie życia
  • „Dane osobowe zawarte w ogłoszeniach parafialnych i zamieszczone na internetowej stronie parafialnej podane są za zgodą osób”