II NIEDZIELA ADWENTU, rok C

II NIEDZIELA ADWENTU

05 grudnia 2021

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali rekolekcje, oraz tym, którzy w nich uczestniczyli. Ofiara jaką złożyliście dla Ks. Roberta wyniosła 4645,00. Serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziś Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie i ofiary do puszek na rzecz tych katolików.
  3. Św. Mikołaj przyjedzie do nas dziś ok. 8.30.
  4. Roraty codziennie o 6.00, dla dzieci w dni powszednie o 17.30.
  5. Różaniec dziś o 17.30, w ciągu tygodnia o 17.00 z wyjątkiem środy – będzie o 11.30.
  6. Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła we wtorek.
  7. Nowenna do Św. Michała Archanioła we wtorek o 17.30
  8. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w środę. Msze św. jak w niedzielę. To w tym dniu przypada „Godzina Łaski” między 12 a 13.00. Wówczas możemy prosić o szczególne łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej. Różaniec będzie w środę o 11.30.
  9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 18.00
  10. NMP Loretańskiej w piątek.
  11. Ze względu na pandemię dzieci kl. III otrzymają medaliki w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o 8.30 i wówczas będzie spotkanie z ich rodzicami.
  12. Romuald może przyjąć Mszę św. gregoriańską.
  13. Świece bożonarodzeniowe są do nabycia w zakrystii w cenie 7 i 15 zł.
  14. Ofiary na ołtarz: 2 an.200, an. 250, an. 80,
  15. – za pracę, ofiary, modlitwy serdeczne Bóg zapłać.
  16. Opłatki będą roznoszone wg następującej kolejności:
  17. Rozpoczynamy nowy kurs „Króluj nam Chryste” dla chłopców, którzy chcą należeć do wspólnoty ministrantów. Zapisy u Ks. Konrada.
  18. Na prośbę Ojca Świętego Papieża Franciszka, we wszystkich parafiach organizowana jest tzw. Droga Synodalna, o temacie Komunia, Uczestnictwo, Misja w życiu Kościoła. Również i w naszej parafii zostaną podjęte starania, aby aktywnie uczestniczyć w Synodzie tworząc Zespół Synodalny. W czasie spotkań omówimy tematy proponowane przez Stolicę Apostolską.Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w przygotowaniach i konsultacjach proszeni są o kontakt z Ks. Konradem.
  19. Dzieciom, które zebrały wszystkie kontrolki uczęszczając na nabożeństwa różańcowe, w przyszłą niedzielę wręczymy nagrody w czasie Mszy św. o 8.30
  20. W naszej parafii pragniemy zorganizować następujące zbiórki charytatywne:
  21. – „Dobro powraca– zbiórka na rzecz biednych na Białorusi, płyny do mycia naczyń, proszek. Olej, cukier itp. Przy ołtarzu MB Częstochowskiej.
  22. Druga to świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”. Jest to zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla dzieci, w tym podopiecznych placówek pomocowych. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę z choinki, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.
  23. MGOK zaprasza dziewczęta klas III, IV, V i starszych do Zespołu Tanecznego „MAŻORETKI”. Spotkania organizacyjne będą :- we wtorek 7 grudnia o godz. 15.30 oraz- w sobotę 11 grudnia o godz. 9.00
  1. Intencje modlitw w tym tygodniu:

– wdzięczność za otrzymane łaski

– o otwarcie serca na Boże dary.

„Dane osobowe zawarte w ogłoszeniach parafialnych i zamieszczone na stronie internetowej parafii, podane są za zgodą osób”

Platforma YouTube

Uruchomiliśmy dla Was kolejny kanał streaming-owy. Jest to platforma YouTube. Aby móc transmitować na żywo potrzebujemy waszej pomocy. W związku z ograniczeniami nałożonymi przez YouTuba, proszę Was o za subskrybowanie kanału Parafii Daleszyce, abyśmy w Wielkim Tygodniu mogli obejrzeć transmisje live z naszego kościoła na YT i FB. Potrzebujemy 1000 subskrypcji aby transmisja live mogła być prowadzona z urządzeń mobilnych. Prosimy o zasubskrybowanie kanału Youtube.
Jednocześnie przypominamy, że transmisje mszy świętych i innych wydarzeń można obejrzeć poprzez nasze kamery internetowe oraz poprzez stronę Facebook Parafii Daleszyce.